Diğer Diller İçin
Tümden zindeliği sağlamak
»  Tümden zindeliği sağlamak - Kurt A. Krueger, M.S.

Çoğu insan kendini geliştirmek ister. Bu kısa makale, size hedeflediğiniz fit olma seviyesine ulaşmak için sürdürülebilir birkaç çalışma şekli sunuyor. Güncel çalışma yaşın bilgeliğini onaylıyor, ve gösteriyor ki akademik, sosyal, atletik başarı en üst seviyesine ancak kişisel gönüllülük, grup çalışması ve yüksek teknoloji kullanımı ile çıkıyor.  Aşağıda, bu tekniklerden faydalanmanın yollarını bulacaksınız:

Tümden zindelik, gönüllülük ile sağlanır

"Bundan eminim. Aranızda gerçekten mutlu olacaklar nasıl hizmet edildiğini keşfetmiş olanlar olacak." Albert Schweitzer

Diğerlerine her gün veya her hafta yardım edin. Bu sadece onları olabileceklerinin en iyisi olmak için cesaretlendirmek bile olabilir. Haftada üç saatinizi hayır işleri yapan bir kuruma ayırın. Herkesin içinde kendinizi görün, özellikle en fakirlerde. Ünlü Çin filozofu Lao Tzu'nun dediği gibi; 'Akil insan diğer tüm insanları kendi ailesinden sayar.'

Ünlü çiftlik-çalışanı aktivist Cesar Chavez diyor ki: ''En büyük inancımdır ki sadece hayatlarımızı adayarak hayatı bulabiliriz. Şuna ikna olmuş durumdayım ki cesaretin en doğru, insanlığın ise en güçlü hareketi diğerleri için kendimizi tamamen şiddetsiz bir şekilde adamak ve mücadele etmektir. İnsan olmak diğer insanlar için acı çekmektir.Tanrı bize insan olmak için güç versin."

Grup çalışması

Bir arkadaş bulun. Bu kişi hergün sizi arayarak veya görerek gelişme tekniklerini nasıl uyguladığınızı incelesin. Bu konuşma ve görüşmeler, tamamen olumlu ve destekleyici bir şekilde olsun. Arkadaşça yapılacak bu paylaşımlar, gelişmenizde önemli bir rol üstlenecektir. Mark Twain'in dediği gibi: 'Kendinizi neşelendirmenin en etkili yolu bir başkasını neşelendirmeye çalışmaktadır.' 

7 kişiden çok olmayan bir grup seçin. Her ay(tercihan her hafta) buluşsunlar. Arkadaşınız ile yaptıklarınızın aynısını bu grupla da yapın ve hep birlikte eğlenceli şeyler yapmanın tadını çıkarın. 

Yüksek teknoloji

Beyin üzerinde yapılan araştırmalar, müzik kullanımının beyin senkronizasyonunda önemli ve yararlı olduğunu ortaya koymuştur. Piyadasa bir çok değişik formatta beyin senkronizasyonu mevcuttur. Bunların bazıları CD, bazıları ise MP3 şeklindedir. Teknikler size derin beyin dalga şekillerine ulaşmakta yardımcı olur. Bu teknikler oldukça bilimsel ve etkilidirler. They literally can take your brain down to the deepest of delta wave patterns without so much as an hour of mediation on your part. In fact, some programs, such as the Centerpoint's "Holosync" program claims that you can even achieve success while you complete your grocery list, if you simply listen to their audio-stimulation files.

These structured brain stimulation programs can open the sub-consciousness for re-patterning. Biofeedback, Alpha Chambers, Alpha Stims, Holosync, and Winning Ways Sychronicity Soundtrack all seem to work for healing, peak performance states of mind, and stress management.

Suggested Reading:

Body, Mind & Sport, Douillard, Crown, 1994.
The Bliss of Freedom, Master Charles, Acacia, 1997.
Gandhi the Man, Ecknath Eswaran, Nilgiri Press.
The Practice of the Presence of God, Brother Lawrence, Doubleday, 1977.
Winning Ways, Kurt A. Krueger, in computer.